Festiwal Nauki na Zielonce

Festiwal Nauki na Zielonce

Na zaproszenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, klasa 3 uczestniczyła w festiwalu nauki. Program podzielony był na trzy części matematyczną, fizyczną i informatyczną. Na pierwszej uczniowie opracowywali strategie pozwalającą wygrywać w różnych grach liczbowych. Następnie udali się do pracowni fizycznej gdzie mogli wykonać samodzielnie wiele doświadczeń fizycznych. Podczas przerwy nasi uczniowie udali się do pracowni mechatronicznej gdzie opiekun zapoznał ich z programowaniem robotów i zachęcał do wyboru tego kierunku po zakończeniu gimnazjum. Po czym przenieśli się do sali komputerowej gdzie tworzyli proste programy, retuszowali zdjęcia oraz brali udział w prezentacji systemów linux i windows 7.

zobacz więcej

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2010/2011 Festiwal Nauki na Zielonce