Festyn rodzinny

Festyn rodzinny

3 czerwca odbył się w naszej miejscowości festyn rodzinny pod hasłem "Idziemy w świat ". Wśród gości byli: starosta brzeski pan Ryszard Ożóg, z-ca wójta Gminy Gnojnik pan Stanisław Kowalczyk, sołtys Uszwi pan Stanisław Cebula, sołtys Zawady Uszewskiej pani Sabina Damasiewicz, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku pan Edward Pabian, dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku pani Ewa Migacz. Na program artystyczny złożyły się m.in.: bajka "Królewna Śnieżka" zaprezentowana przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku, współczesna scena balkonowa "Romeo i Julia", walc angielski w wykonaniu uczniów klasy IIIa gimnazjum, polskie tańce ludowe przygotowne przez klasę II szkoły podstawowej oraz skecz przedstawiony przez uczniów klasy IIb gimnazjum. Nie zabrakło także konkursów, w których brały udział całe rodziny. Jednym z nich był bieg przełajowy o puchar sołtysa Uszwi pana Stanisława Cebuli, który wręczył wygraną panu Andrzejowi Burkowi i jego córce Marlenie.