Bal walentynkowy

Z pewnością każdy z was zastanawia się skąd wzięła się tradycja wysyłania walentynek. Otóż legenda mówi nam, że Walenty był uwięzionym mężczyzną, który zakochał się w córce swojego strażnika. Przed śmiercią miał on jej wyznać miłość wysyłając jej pierwszą "walentynkę", na której podpisał się "Twój Walenty", słowami, które są używane po dziś dzień.

Dnia 14. 02. 2006 r. w naszej szkole odbyła się Zabawa Walentynkowa. Główną atrakcją tej zabawy były konkursy:

• na największą ilość otrzymanych walentynek, które można było wrzucać do wcześniej przygotowanej skrzynki walentynkowej,
  • na najładniejszy wierszyk walentynkowy (chętni odczytywali wiersze ze swoich walentynek)
  • konkurs na najpopularniejszą parę w szkole (głosowanie przeprowadzono wcześniej)
  • odnalezienie swojej "drugiej połowy" ( Panie przypinały karteczki z imionami. Były to imiona par, które nosili bohaterowie literaccy, baśniowi i historyczni. Zadaniem było odnalezienie swojej "drugiej połówki").

{gallery}aktualnosci/2005_2006/walentynki_2006{/gallery}