Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Apel pamięci

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Apel pamięci

15 września uczniowie kl. I i II  zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony  76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wiersze, piosenki żołnierskie przywołały  dramat tamtych  wydarzeń: śmierć, cierpienie,  rozpacz  niewinnych ofiar niemieckiej i sowieckiej agresji na naszą ojczyznę. Podczas apelu poległych oddaliśmy hołd żołnierzom oraz cywilom. Nie zapomnieliśmy o tragedii narodu żydowskiego, która dotknęła także rodzinę Goldbergerów, ukrywającą się w uszewskim lesie Grabaliny i rozstrzelaną przez niemiecką żandarmerię. Uczniowie kl. I zapalili znicze pod tablicą pamiątkową stojącą na miejscu tragedii. Modlili się także na grobie Wojciecha Kotfisa, który pomoc żydowskiej rodzinie przypłacił życiem.