Dzień Patrona

Dzień Patrona

W dniu 13.10.2015 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona w naszej szkole. Klasa II przedstawiła montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Dobra Jadwigo, piękna Królowo Iść pragniemy Twoja drogą”, który nawiązywał do najważniejszych wydarzeń z życia naszej Patronki. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. inscenizację koronacji Jadwigi na królową Polski. Uczniowie mieli okazję spojrzeć na Świętą Jadwigę jako obrończynię Kościoła, wzór wszelkich cnót, która zapisała się w pamięci potomnych przede wszystkim głęboką religijnością i oddaniem sprawom państwa.

Po przedstawieniu uczniowie klasy I przystąpili do uroczystego ślubowania, dzięki któremu stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Aby tradycji stało się zadość uczniowie klasy III przygotowali dla naszych pierwszoklasistów otrzęsiny. Uczniowie wraz z wychowawczynią p. Teresą Czesak z wielkim zapałem uczestniczyli w wielu przygotowanych zabawnych i konkurencjach.

Po części oficjalnej odbyła się dyskoteka połączona z poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.