Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Świeto niepodległości

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Świeto niepodległości

Kocham Cię, Polsko

Pod takim hasłem odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Obchodzimy je 11 listopada w rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Uczniowie klasy II pod opieką pani Doroty Muchy i ks. Wojciecha Wątroby przygotowali z tej okazji montaż słowno-muzyczny. Uczniowie przypomnieli nie tylko historię zaborów, ale też powojenną walkę z komunistami i odzyskanie demokratycznej ojczyzny. Narracja przeplatała się z pięknymi utworami poetyckimi i pieśniami patriotycznymi, zarówno historycznymi jak i współczesnymi powstałymi w czasach rodzącej się Solidarności. W tle słychać było utwory Chopina.

W uroczystości wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum wraz ze sztandarami szkół. Po przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Bogumiła Jagielska, która zachęciła do wywieszania w domach flagi narodowej, co jest jedną z oznak naszego patriotyzmu.

  

 

<--! -->

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2015/2016 Świeto niepodległości