Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Młodzi i Miłosierdzie

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Młodzi i Miłosierdzie

15 marca członkowie Szkolnego Koła Caritas naszego Gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu Młodzi i Miłosierdzie zorganizowanym przez archidiecezję krakowską w ramach obchodów Jubileuszu Miłosierdzia. Do Tauron Areny w Krakowie przybyło ponad 9 tysięcy gimnazjalistów. Gościem honorowym był metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. W czasie spotkania wysłuchaliśmy przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Jej dopełnieniem była drama oraz katecheza wygłoszona przez biskupa Grzegorza Rysia. Swoje historie nawrócenia opowiedzieli Krzysztof Demczuk- psychoterapeuta uzależnień oraz Arkadio - raper z Nowego Sącza, który wykonał także dwa utwory. Najważniejszym momentem spotkania było przejście przez Bramę Miłosierdzia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Zgromadzeni mogli także przystąpić do sakramentu pokuty oraz poprosić o modlitwę wstawienniczą. To wyjątkowe wydarzenie miało przede wszystkim wymiar duchowy. Było doświadczeniem Bożego Miłosierdzia oraz inspiracją do uczynków miłosiernych wobec bliźnich.
Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2015/2016 Młodzi i Miłosierdzie