Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Rocznica zbrodni katyńskiej

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Rocznica zbrodni katyńskiej

8 kwietnia uczestniczyliśmy w akademii „Prawda i pamięć” upamiętniającej 76. rocznicę zbrodni katyńskiej.  Montaż słowno - muzyczny zaprezentowany przez uczniów klasy I przybliżył tragiczny los prawie 25 tys. polskich oficerów,  funkcjonariuszy policji państwowej, pracowników wywiadu i sądownictwa zamordowanych w 1940 r. z rozkazu Stalina strzałem w tył głowy. W części artystycznej zostały przywołane m.in. fakty  z życia polskich jeńców oraz ich przeżycia zapisane w listach.

 

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2015/2016 Rocznica zbrodni katyńskiej