Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Młodzi Przedsiębiorczy jadą do Warszawy

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Młodzi Przedsiębiorczy jadą do Warszawy

Od początku roku szkolnego grupa uczniów klasy II pod kierunkiem pani Doroty Muchy pracuje w zespole Myślę, więc działam w ramach projektu Młodzi Przedsiębiorczy przygotowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie spotykają się co tydzień i opracowują zadania z zakresu przedsiębiorczości. W I etapie młodzież poznawała pojęcia z zakresu bankowości i rynku, projektowała różne działania, wirtualnie inwestowała. II etap to planowanie działalności gospodarczej. Uczniowie najpierw zapoznali się z zasadami prowadzenia przedsiębiorstwa, potem zaplanowali gospodarstwo agroturystyczne, przeprowadzili badania rynku i opracowali wyniki. Następnie zastanawiali się nad szczegółami działalności: jakie produkty i usługi będą sprzedawać, w jakich cenach i co zrobić, aby być konkurencyjnym na rynku lokalnym. Ważną sprawą była też reklama przedsięwzięcia.

Wszystkie zajęcia odbywały się metodami aktywizującymi. Uczniowie pracowali systematycznie i kreatywnie, co podkreślała nasza opiekunka z CEO. Nasze działania zostały docenione i w nagrodę jako jeden z dziesięciu najlepszych zespołów spośród 370 uczestniczących w programie zostaliśmy zaproszeni do siedziby Narodowego Banku Polskiego w Warszawie na uroczystą galę podsumowującą cały rok pracy.

Mamy nadzieję, że udział w projekcie pomoże uczestnikom zespołu lepiej odnaleźć się w przyszłości na rynku pracy.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2015/2016 Młodzi Przedsiębiorczy jadą do Warszawy