Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń

Uczniowie naszej szkoły realizują program Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. Jednym z zadań było przeprowadzenie w każdej klasie debaty na temat Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel, które przygotowała i przeprowadziła nauczycielka wiedzy o społeczeństwie Dorota Mucha. W połowie maja w poszczególnych klasach zostały przedstawione prezentacje związane z tematem, po których odbyły się debaty. Uczniowie podzieleni na zespoły redagowali argumenty przemawiające „za” i „przeciw” funkcjonowaniu państwa i prawa, zastanawiali się nad organizacją społeczeństwa oraz nad tym, jak w społeczeństwie i państwie funkcjonują obywatele. Jednak najważniejsza była dyskusja na temat naszej tożsamości narodowej, poczucia dumy z faktu bycia Polakiem oraz nadrzędnych wartości w życiu człowieka, jakimi są rodzina, społeczność lokalna, Ojczyzna. Na podsumowanie uczniowie napisali test sprawdzający ich wiedzę dotyczącą zagadnień poruszanych w czasie debat.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2015/2016 Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń