Europejski Uniwersytet Latający w Uszwi

12 czerwca nasze gimnazjum odwiedził Europejski Uniwersytet Latający. Jest to projekt realizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem EUL jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz poszerzenie wiedzy uczniów na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE.

Najpierw uczniowie naszego gimnazjum przedstawili prezentacje multimedialne dotyczące powstania Unii Europejskiej, najważniejszych europejskich instytucji oraz wiedzy uczniów n/t UE. Uczennice przeprowadziły też wywiad z wójtem Gnojnika n/t korzyści, jakie w naszej gminie płyną z tytułu członkostwa w Unii. Całości dopełniały stoliki z potrawami regionalnymi z różnych krajów europejskich.

Następnie animator z Centrum Edukacji Obywatelskiej pan Mateusz Konieczny w aktywny sposób opowiedział o tym, jak obywatelstwo europejskie wpływa na codzienne wybory, zarówno prywatne jak i zawodowe.

W przerwie między wykładami goście zostali zaproszeni do degustacji smakołyków przygotowanych przez nasze uczennice, które spisały się na medal.

Po krótkiej przerwie spotkanie poprowadziła ekspert dr Joanna Orzechowska – Wacławska z UJ, która opowiedziała o wspólnym rynku.

W spotkaniu udział wzięli: wójt gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek, przewodniczący Rady Gminy Gnojnik Pan Janusz Zych, przedstawiciele Rady Rodziców, młodzież Publicznego Gimnazjum w Gnojniku pod opieką Pań: Małgorzaty Wawryki i Anny Marchwicy oraz uczniowie naszej szkoły. Organizatorem spotkania była Dorota Mucha.

{gallery}aktualnosci/2014_2015/uniwersytet_latajacy/{/gallery}

Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Archiwum Aktualności 2014/2015 Europejski Uniwersytet Latający w Uszwi