Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Europejski Dzień Języków

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Europejski Dzień Języków

30 września obchodziliśmy w naszym Gimnazjum Europejski Dzień Języków. Głównym celem tego święta jest uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, podkreślenie ich roli w życiu każdego z nas oraz kształtowanie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur.

Zadanie każdej klasy polegało na opracowaniu prezentacji wybranego języka obcego. I tak klasa Ia wylosowała język niemiecki, klasa Ib – język angielski, klasa II – język hiszpański, a klasa III – język włoski. Uczniowie wszystkich klas wykazali się dużą pomysłowością podczas przygotowań. Przystroili sale lekcyjne w symbole wybranych krajów, przygotowali gazetki ścienne dotyczące języków, a także potrawy charakterystyczne dla danych regionów Europy. Następnie na sali gimnastycznej odbył się międzyklasowy turniej wiedzy o krajach europejskich i ich językach. Dodatkowo każda klasa przygotowała i zaprezentowała charakterystyczną postać dla danego państwa. Uczniowie wykazali się   kreatywnością i wiedzą z zakresu historii i kultury.

Program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i stanowił świetną formę nauki połączonej z zabawą.

Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Europejski Dzień Języków