Święto Szkoły

16 października w rocznicę koronacji patronki naszej szkoły św. Królowej Jadwigi obchodziliśmy Święto Szkoły. Gośćmi uroczystości byli: pani wizytator Jadwiga Małyszko - Guzy, Wójt Gminy Gnojnik Wojciech Rzepa, sołtysi Uszwi i Zawady Uszewskiej - Stanisław Cebula i Sabina Damasiewicz, była dyrektor gimnazjum Anna Szot, dyrektor PSP w Uszwi Bogumiła Jagielska, dyrektor PG w Gnojniku Mirosław Mietła oraz ks. proboszcz Jan Kudłacz.
Gościliśmy także delegacje uczniów PG z Gnojnika oraz PSP z Uszwi. Święto Szkoły rozpoczęło nabożeństwo w kościele parafialnym, na które udaliśmy się ze sztandarem.

{gallery}aktualnosci/2007_2008/swieto_szkoly/1{/gallery}

Najpierw odmówiliśmy różaniec w intencji społeczności naszego gimnazjum oraz Rodziny Szkół im. Św. Królowej Jadwigi. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy św. Muzyczną oprawę liturgii przygotowały uczennice kl. IIIb. W homilii ks. katecheta Antoni Jurkowski przybliżył postać naszej patronki oraz zachęcił do naśladowania jej cnót: skromności, pobożności, mądrości, dobroci i otwartości na potrzeby drugiego człowieka.

{gallery}aktualnosci/2007_2008/swieto_szkoly/2{/gallery}

Po nabożeństwie wróciliśmy do szkoły.

{gallery}aktualnosci/2007_2008/swieto_szkoly/3{/gallery}

Po przywitaniu przez panią dyrektor gości i krótkim przemównieniu, uczestnicy uroczystości obejrzeli montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów kl. IIIb. Jego motywem przewodnim były słowa, które usłyszała Jadwiga od Chrystusa "CZYŃ, CO WIDZISZ".

{gallery}aktualnosci/2007_2008/swieto_szkoly/4{/gallery}

Następnie odbyło się ślubowanie klas I.

{gallery}aktualnosci/2007_2008/swieto_szkoly/5{/gallery}

Część oficjalną święta zakończyły okolicznościowe przemówienia gości

{gallery}aktualnosci/2007_2008/swieto_szkoly/6{/gallery}

Sołtysi wsi Uszew i Zawada Uszewska złożyli na ręce Pani Dyrektor Gimnazjum i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej życzenia z okazji DKEN.

{gallery}aktualnosci/2007_2008/swieto_szkoly/7{/gallery}

Święto szkoły było też okazją do wręczenia Pani Dyrektor Gimnazjum nagrody Wójta Gminy Gnojnik

{gallery}aktualnosci/2007_2008/swieto_szkoly/8{/gallery}

Następnie Pan Dyrektor Gimnazjum w Gnojniku wręczył nagrody laureatom konkursu "Tęga głowa", który odbył się w PG Gnojnik 15 X 2007 w ramach EFS.

{gallery}aktualnosci/2007_2008/swieto_szkoly/9{/gallery}

Po czym przyszedł czas na zabawę, czyli otrzęsiny klas pierwszych przygotowane przez uczniów kl. IIIa oraz dyskotekę.

{gallery}aktualnosci/2007_2008/swieto_szkoly/10{/gallery}