Powitanie wiosny

19 marca na sali gimnastycznej odbył się turniej z okazji powitania wiosny.

Uczniowie klas naszego gimnazjum tworzyli wraz z uczniami klas IV - VI szkoły podstawowej następujące drużyny:
  • - ŻABKI - Ia i VI dziewczyny
  • - BOCIANY - Ib i VI chłopcy
  • - ZAJĄCZKI - IIa i Va
  • - SKOWRONKI - IIb i Vb
  • - PIERWIOSNKI - IIIa i IVa
  • - KROKUSY - IIIb i VIb

Rywalizowały one między sobą w dyscyplinach sportowych, plastycznych i wiedzowych. Były to między innymi:

• - wyścig bocianów i królików
  • - wyścig z jajkiem na łyżeczce
  • - rzut pisanką do kosza
  • - test wiedzy o świętach Wielkanocnych
  • - rysowanie królika i żaby
  • - układanie ryby z zapałek

Wszystkie konkurencje oceniało jury składzie: Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Bogumiła Jagielska, Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum Barbara Kondziołka i Pan Piotr Rzepa. Zwyciężyła drużyna Krokusów, czyli klasa IIIb i VIb z liczbą punktów 65. W przerwach między konkursami uczennice i uczniowie szkoły podstawowej prezentowali układy tańców dyskotekowych. Na koniec Panie Dyrektor podziękowały wszystkim za wspólną zabawę i złożyły życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Zdjęcia z powitania wiosny można zobaczyć w galerii.