Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Apel pamięci

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Apel pamięci

22 września społeczność naszej szkoły udała się do lasu Grabaliny, gdzie przy tablicy pamiątkowej uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej. Żołnierskie piosenki oraz wojenne wiersze przypomniały tragiczne wydarzenia sprzed 70 lat. W scenerii lasu szczególnie wymownie zabrzmiały słowa apelu poległych. Taka żywa lekcja historii stała się już tradycją naszej szkoły. Co roku we wrześniu oddajemy hołd bohaterom najtragiczniejszej z wojen, udając się na miejsce upamiętniające rozstrzelanie przez Niemców żydowskiej rodziny oraz mieszkańca Uszwi -Wojciecha Kotfisa, który pomagał jej przetrwać trudny czas okupacji.