Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Dzień Patrona

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Dzień Patrona

Tradycją naszej szkoły jest, że w rocznicę koronacji Królowej Jadwigi /w tym roku już 625/ obchodzimy Dzień Patrona. Na tę uroczystość zaprosiliśmy wielu Gości, szczególnie Przyjaciół szkoły i Tych, którzy wspierali utworzenie gimnazjum w Uszwi. A mieliśmy szczególny powód do wspólnego świętowania, gdyż w tym roku obchodzimy 10 rocznicę powstania gimnazjum. Swoją obecnością zaszczycili nas: pierwszy dyrektor gimnazjum Anna Szot, byli i obecni Radni: pp. Bogumiła Jagielska, Janusz Zych, Tadeusz Zaczyński, Jan Zych i Krystyna Jaroszek; wójt gminy Gnojnik Wojciech Rzepa, dyrektor ZOSiP Halina Cabała, sołtys Uszwi Stanisław Cebula, sołtys Zawady Uszewskiej Sabina Damasiewicz, proboszcz parafii w Uszwi ks. Jan Kudłacz, dyrektor przedszkola w Uszwi Janina Kolarz oraz dyrektor gimnazjum w Gnojniku Mirosław Mietła wraz z przedstawicielami młodzieży.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy w kościele parafialnym różańcem prowadzonym przez przewodniczących klas. Potem odbyła się msza święta, w trakcie której prosiliśmy naszą Patronkę – św. Jadwigę o błogosławieństwo dla całej społeczności gimnazjum.

Po powrocie z kościoła w szkole odbyła się akademia. Najpierw dyrektor szkoły pani Barbara Kondziołka podziękowała wszystkim tym, dzięki którym gimnazjum w Uszwi powstało i funkcjonuje. Do podziękowań zostały dołączone pamiątkowe kaganki. Następnie uczniowie klasy IIIa zaprezentowali „Lekcję historii z Królową Jadwigą”. Młodzi aktorzy w strojach z epoki średniowiecza przedstawili scenę zaślubin Jadwigi z Władysławem oraz koronacji Jagiełły na króla Polski. Całość okraszona była pieśniami o św. Jadwidze.

Po części oficjalnej odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami zostali poddani wielu próbom. Ale przeszli je pomyślnie i teraz są pełnoprawnymi członkami społeczności gimnazjum w Uszwi.

Po tak licznych atrakcjach dla ducha wszyscy zgłodnieli, jednak mamy z Rady Rodziców przygotowały mnóstwo smakołyków, dzięki czemu mieliśmy mnóstwo energii na dalszą część programu, czyli dyskotekę. Zabawa była wspaniała, tym bardziej, że bawiliśmy się wspólnie z młodzieżą z gimnazjum w Gnojniku.

Czas szybko minął i już odliczamy czas do następnego Dnia Patrona.

 

 

zobacz więcej w naszej galerii...

Dzień Patrona

Tradycją naszej szkoły jest, że w rocznicę koronacji Królowej Jadwigi /w tym roku już 625/ obchodzimy Dzień Patrona. Na tę uroczystość zaprosiliśmy wielu Gości, szczególnie Przyjaciół szkoły i Tych, którzy wspierali utworzenie gimnazjum w Uszwi. A mieliśmy szczególny powód do wspólnego świętowania, gdyż w tym roku obchodzimy 10 rocznicę powstania gimnazjum. Swoją obecnością zaszczycili nas: pierwszy dyrektor gimnazjum Anna Szot, byli i obecni Radni: pp. Bogumiła Jagielska, Janusz Zych, Tadeusz Zaczyński, Jan Zych i Krystyna Jaroszek; wójt gminy Gnojnik Wojciech Rzepa, dyrektor ZOSiP Halina Cabała, sołtys Uszwi Stanisław Cebula, sołtys Zawady Uszewskiej Sabina Damasiewicz, proboszcz parafii w Uszwi ks. Jan Kudłacz, dyrektor przedszkola w Uszwi Janina Kolarz oraz dyrektor gimnazjum w Gnojniku Mirosław Mietła wraz z przedstawicielami młodzieży.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy w kościele parafialnym różańcem prowadzonym przez przewodniczących klas. Potem odbyła się msza święta, w trakcie której prosiliśmy naszą Patronkę – św. Jadwigę o błogosławieństwo dla całej społeczności gimnazjum.

Po powrocie z kościoła w szkole odbyła się akademia. Najpierw dyrektor szkoły pani Barbara Kondziołka podziękowała wszystkim tym, dzięki którym gimnazjum w Uszwi powstało i funkcjonuje. Do podziękowań zostały dołączone pamiątkowe kaganki. Następnie uczniowie klasy IIIa zaprezentowali „Lekcję historii z Królową Jadwigą”. Młodzi aktorzy w strojach z epoki średniowiecza przedstawili scenę zaślubin Jadwigi z Władysławem oraz koronacji Jagiełły na króla Polski. Całość okraszona była pieśniami o św. Jadwidze.

Po części oficjalnej odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami zostali poddani wielu próbom. Ale przeszli je pomyślnie i teraz są pełnoprawnymi członkami społeczności gimnazjum w Uszwi.

Po tak licznych atrakcjach dla ducha wszyscy zgłodnieli, jednak mamy z Rady Rodziców przygotowały mnóstwo smakołyków, dzięki czemu mieliśmy mnóstwo energii na dalszą część programu, czyli dyskotekę. Zabawa była wspaniała, tym bardziej, że bawiliśmy się wspólnie z młodzieżą z gimnazjum w Gnojniku.

Czas szybko minął i już odliczamy czas do następnego Dnia Patrona.