Spotkanie z Ks. Biskupem Wiktorem Skorcem

16 kwietnia w naszej szkole gościł  Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Ks. Biskup Wiktor Skworc przeprowadzający wizytację kanoniczną w parafii Uszew. Najpierw dostojny Gość spotkał się z członkami Szkolnego Koła Caritas i zapoznał z działalnością Koła. Zachęcił do autentycznego świadczenia czynów miłości w domu, w szkole i najbliższym środowisku. Opowiedział także o swoich podróżach do krajów misyjnych oraz trudnych warunkach życia ich mieszkańców.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z dyrekcją oraz nauczycielami Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola.   Ks. Biskup podziękował pedagogom za trud kształtowania charakterów młodego pokolenia. Był zainteresowany specyfiką pracy każdej z placówek, współpracą z rodzicami, środowiskiem lokalnym i parafią. Na zakończenie spotkania Ks. Biskup udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2009/2010 Spotkanie z Ks. Biskupem Wiktorem Skorcem