Mikołajki w Domu Dziecka w Jasieniu

 

 

Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Uszwi jest coroczna wizyta w Domu Dziecka w Jasieniu. Celem odwiedzin jest obdarowanie wychowanków tej placówki skromnym upominkiem oraz złożenie życzeń świątecznych i noworocznych. Uczniowie uszewskich szkół pod kierunkiem nauczycielek Doroty Muchy i Zofii Zięć z zaangażowaniem przystąpili do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy. Akcja została przeprowadzona już po raz ósmy. Korzyść z odwiedzin jest obopólna, gdyż uczniowie z Uszwi uczą się empatii.
W organizacji mikołajek co roku pomagają strażacy z OSP w Uszwi. Od kilku lat przedstawicieli samorządu obu szkół do Jasienia zawozi pan Zdzisław Majcher.

 

zobacz więcej

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2004/2005 Mikołajki w Domu Dziecka w Jasieniu