Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
10-lecie nadania Gimnazjum Imienia Królowej Jadwigi

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

10-lecie nadania Gimnazjum Imienia Królowej Jadwigi

16 października obchodziliśmy Dzień Patrona, który w tym roku miał szczególną oprawę, świętowaliśmy bowiem 10-lecie nadania naszej szkole imienia Królowej Jadwigi.

Na uroczystość przybyło wielu gości m.in. przedstawiciele organu nadzorującego i prowadzącego oraz dyrektorzy placówek oświatowych Gminy Gnojnik wraz z pocztami sztandarowymi. Obchody święta rozpoczęła Eucharystia sprawowana przez ks. katechetę Wojciecha Wątrobę, który także wygłosił homilię. Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły. Po powitaniu gości przez panią dyrektor Barbarę Kondziołkę uczniowie klasy I złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie młodzież zaprezentowała program artystyczny ukazujący drogę Królowej Jadwigi do świętości, na który złożyły się wiersze oraz scenki z życia naszej patronki. Część oficjalną uroczystości zakończyło wręczenie pamiątkowych statuetek tym, którzy wspierali działania dydaktyczno-wychowawcze naszego Gimnazjum.

Po południu zgodnie z tradycją obchodów Dnia Patrona odbyły się otrzęsiny uczniów klasy I przygotowane przez trzecioklasistów. Świętowanie zakończyła dyskoteka.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2013/2014 10-lecie nadania Gimnazjum Imienia Królowej Jadwigi