Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
„Już wzeszła gwiazda na niebie, już czas się dzielić opłatkiem”

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

„Już wzeszła gwiazda na niebie, już czas się dzielić opłatkiem”

 

Pod takim hasłem w piątek 19 grudnia odbył się poranek wigilijny, w którym wzięli udział uczniowie i pracownicy szkoły podstawowej i gimnazjum. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy Vb oraz chór składający się z uczniów klas IVa, Vb, VI oraz I i II gimnazjum pod opieką pań Lukrecji Chochlińskiej, Doroty Muchy i Eweliny Toboły oraz księdza Wojciecha Wątroby. Młodzież zaprezentowała zwyczaje wpisane w polską tradycję oraz te utrwalone w poezji, a także przedstawiła obrzędy bożonarodzeniowe na innych kontynentach. Całość była przeplatana pięknymi polskimi kolędami i pastorałkami, do których na gitarach przygrywały uczennice Agata Młyńska i Kinga Rams. Niektóre kolędy śpiewane były na dwa głosy. Nie zabrakło również „Cichej nocy” wykonanej przez chór po polsku, niemiecku i angielsku. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w przedświąteczny nastrój. Dopełnieniem były życzenia zdrowych, radosnych Świąt i bezpiecznego wypoczynku złożone przez Dyrekcje obu szkół oraz proboszcza Uszwi. Poranek zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem i wzajemnym składaniem życzeń.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2014/2015 „Już wzeszła gwiazda na niebie, już czas się dzielić opłatkiem”