Wycieczka do Zalipia

Sprawozdanie z wycieczki do Zalipia

W piątek 26.X.2007 r. 29 uczniów klas pierwszych wzięło udział w wycieczce do Zalipia.

Głównym celem wycieczki były warsztaty plastyczne organizowane przez Dom Malarek. Każdy uczeń przygotował sobie "pędzelek" z brzozowego patyczka. Potem akrylowymi farbami w kolorach: białym, brązowym i granatowym malował na kartkach zalipiańskie wzory. Gdy ręce się trochę wprawiły w malowaniu przed młodzieżą stanęło trudniejsze zadanie. Uczniowie otrzymali drewniane łopatki, które ozdabiali różnokolorowymi farbami. Prace były niepowtarzalne. Każdy uczestnik warsztatów zabrał swoje dzieła na pamiątkę.

Po zakończeniu warsztatów przyglądaliśmy się jak artystki ludowe ozdabiają przedmioty codziennego użytku. Można je było kupić.

Następnie udaliśmy się do zagrody Felicji Curyłowej. Zachwycaliśmy się bogatym wzornictwem zalipiańskim, którym zdobiono ściany i niemal wszystkie przedmioty znajdujące się w izbach.

Po drodze podziwialiśmy kwiaty malowane na elewacjach domów, stodół, a nawet na studniach.

Do Zalipia jest ponad 80 km. W czasie jazdy obserwowaliśmy krajobraz. Zachwycaliśmy się bogactwem jesiennych liści i rozmawialiśmy.

Wycieczka była bardzo interesująca.

{gallery}2007_2008/efs/zalipie{/gallery}

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum EFS Wycieczka do Zalipia