Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Z wizytą w Krakowie

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/images/stories/2007_2008/efs/wizyta_krakow.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/2007_2008/efs/wizyta_krakow

Z wizytą w Krakowie

Z wizytą w Krakowie

 

    18 października uczniowie klas pierwszych pod opieką pań: Ewy Cichostępskiej i Doroty Muchy pojechali do teatru "Groteska" w Krakowie na spektakl "przygody Odyseusza".
 
Młodzież z uwaga śledziła zmaganie Odysa z przeciwnościami losu i porównywała inscenizację do tekstu Jana Parandowskiego. Potem poszliśmy do Pałacu Sztuki, gdzie obejrzeliśmy wystawę fotografii tematycznie związanej z działalnością solidarności oraz wystawę malarstwa Łemków. Odwiedziliśmy też Katedrę Mariacką, gdzie podziwialiśmy m.in. ołtarz Wita Stwosza. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Najpierw obejrzeliśmy pojazdu z[połowy XX w. Chłopcy zachwycali się omnibusem, motocyklami i pierwszymi polskimi samochodami. Potem - bawiąc się - poznawaliśmy podstawowe zasady fizyki. Uczniom najbardziej spodobały się różne rodzaje dźwigni. W drodze powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami.
    Po trzech tygodniach Kraków odwiedzili uczniowie klas drugich i trzecich. Tym razem opiekę sprawowały panie D. Mucha i E. Cichostępska oraz pan Piotr Rzepa. Głównym celem wycieczki była wizyta w teatrze "Groteska". Uczniowie obejrzeli spektakl "Balladyna". Szewska młodzież często odwiedza teatr, aktorzy chwalą uczniów za kulturalne zachowanie. Nic więc dziwnego, że odtwórcy ról dramatu Juliusza Słowackiego chętnie pozowali z nami do zdjęcia.

{gallery}2007_2008/efs/wizyta_krakow{/gallery}

Odwiedziliśmy również Colegium Maius. Najpierw uczniowie pod kierunkiem opiekunów wycieczki, jak i pracowników UJ, zwiedzali interaktywną wystawę "świat zmysłów". Poprzez samodzielne doświadczenia utrwalono wiadomości z różnych działów fizyki. Potem zwiedziliśmy wystawę "Kolegia średniowiecznej Europy". Zachwycały nas piękne kafle, astrolaboria, makiety średniowiecznych uniwersytetów w Krakowie czy Pradze oraz książka pięknie pisania i ozdabiana ręcznie. Tradycyjnie poszliśmy również do Pałacu Sztuki. Obejrzeliśmy wystawy: "Przed wyborami na Białorusi" oraz malarstwa współczesnego. Pełni wrażeń wróciliśmy do Uszwi.
Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum EFS Z wizytą w Krakowie