Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Święto szkoły

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Święto szkoły

16 października obchodziliśmy Święto Szkoły, które przypada w uroczystość naszej Patronki - Świętej Jadwigi Królowej. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wójt Gminy Gnojnik p. Wojciech Rzepa, sołtys wsi Uszew p. Stanisław Cebula, radny naszej miejscowości p. Janusz Zych, dyrektorzy szkół z naszej gminy oraz była p. dyrektor Gimnazjum w Uszwi Anna Szot. Gościliśmy także uczniów Gimnazjum w Gnojniku. Obchody święta rozpoczęła Msza św., w której wzięli udział wszyscy uczestnicy uroczystości.

 

 W homilii Ks. Antoni Jurkowski zwrócił uwagę na przykład życia św. Jadwigi i Sługi Bożego Jana Pawła II, który 30 lat temu został powołany na Stolicę Piotrową. Po Mszy św. wróciliśmy do szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Klasy II przedstawiły montaż słowno-muzyczny w formie żywej lekcji historii, prezentujący biografię naszej Patronki.

 

 

Następnie odbyło się ślubowanie klasy I, 

 

 

 po czym nastąpiły otrzęsiny pierwszoklasistów przygotowane przez klasy III. 

 

W międzyczasie zaproszeni goście uczestniczyli w otwarciu pracowni językowej.

 

Uroczystość zakończyła dyskoteka połączona z poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.

 

 

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii