Wigilia

Wigilia

Piątek 19 grudnia w naszej szkole upłynął pod znakiem kolędowania i światecznych życzeń.
Najpierw odbył się poranek wigilijny, na który przybyli zaproszeni goście: sołtys Uszwi pan Stanisław Cebula oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Wspólnie obejrzeliśmy program przygotowany przez uczniów klasy pierwszej pod kierunkiem pani Doroty Muchy. Młodzi artyści przybliżyli nam to, co wydarzyło się w raju, a także zwiastowanie Najświętszej Pannie Maryi, przybycie Maryi i Józefa do Betlejem oraz wizytę u Małego Dzieciątka pastuszków i Trzech Króli. W stajence pojawili się też lekarz i pielęgniarka, rodzina z dzieckiem, starsze małżeństwo i uczniowie. Wszyscy oddawali pokłon Jezuskowi i prosili o łaski. Całość okraszona była kolędami pięknie zaśpiewanymi przez uczennice klas pierwszych idrugich. Na instrumentach grały: Natalia Sacha-skrzypce oraz Aneta Pabian i Patrycja Babraj na gitarze.
Na zakończenie spotkania pani dyrektor Barbara Kondziołka złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne i przypomniała o bezpieczeństwie w czasie przerwy świątecznej.
Po programie uczniowie udali się z wychowawcami do klas, gdzie odbyły się spotkania wigilijne. Były tradycyjne potrawy: barszcz z uszkami, paszteciki z kapustą, pierogi ze śliwkami. Dzieląc się opłatkiem życzyliśmy sobie zdrowia, sukcesów i błogosławieństwa Bożej Dzieciny.
Dzień upłynął w serdecznej, świątecznej atmosferze.