Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Obchody 3 Maja

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Obchody 3 Maja

   4 maja świętowaliśmy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Wraz ze społecznością szkoły podstawowej udaliśmy się go kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyliśmy we mszy św., po której odbyła się okolicznościowa akademia. Uczniowie klas III zaprezentowali montaż słowno - muzyczny połączony z prezentacją multimedialną, ukazujący  rolę Matki Bożej Królowej Polski w dziejach naszego narodu. Zostały przywołane najważniejsze momenty polskiej historii - zwycięskie bitwy pod Grunwaldem, Chocimiem, Wiedniem, obrona Jasnej Góry w czasie potopu szwedzkiego, "Cud nad Wisłą", wybór Karola Wojtyły na papieża, upadek komunizmu. Wiersze i pieśni ukazywały kult maryjny od wieków wpisany w świadomość religijną Polaków.