Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Akademia z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Akademia z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia społeczności Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wspólnie uczestniczyły w akademii poświęconej 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież klasy 3 pod opieką p. Doroty Muchy i ks. Jana Barana przygotowała montaż słowno-muzyczny, na który złożyły się wiersze najwybitniejszych polskich poetów i krótka historia okoliczności powstania Konstytucji. Całość dopełniała muzyka Chopina oraz pieśni patriotyczne śpiewane przez dziewczęta z klas III i IIb. Jak zwykle nasze utalentowane uczennice grały na instrumentach: Natalia Sacha na skrzypcach, zaś Patrycja Babraj na gitarze.

Wszyscy przypomnieliśmy sobie o rozbiorach Polski i o tych, którzy nas zniewolili – a byli to zarówno zaborcy, jak i Polacy, dla których najważniejsza była prywata. Na szczęście w naszym narodzie przeważali patrioci – między innymi skupieni wokół Kuźnicy Kołłątajowskiej – i dzięki temu Polska doczekała się jednej z najnowocześniejszych w świecie konstytucji.

Powaga treści, piękna muzyka i współgrająca z tym dekoracja sprawiły, że zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z uwagą obejrzeli występ.


Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2010/2011 Akademia z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja