Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Rocznica odzyskania niepodległości

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Rocznica odzyskania niepodległości

10 listopada uczciliśmy dziewięćdziesiątą pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność Gimnazjum i Szkoły Podstawowej uczestniczyła w okolicznościowej akademii przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Zaprezentowany montaż

słowno-muzyczny przybliżył drogę narodu polskiego do wolności. Recytacje patriotycznych wierszy przeplatały piosenki żołnierskie, m.in.: „Marsz Pierwszej Brygady”, „Wojenko, Wojenko”, czy „Ułani, ułani”.

Święto Niepodległości sprzyja refleksji na temat trudnych dziejów naszej ojczyzny oraz bohaterstwa tych, którzy na przestrzeni wieków walczyli o jej wolność. Dzięki poświęceniu naszych przodków żyjemy w wolnym kraju i zawsze będziemy o tym pamiętać.

 

 

zobacz więcej

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2009/2010 Rocznica odzyskania niepodległości