Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Spotkanie z S. Salvatoris

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Spotkanie z S. Salvatoris

25 lutego gimnazjum odwiedziła nasza rodaczka S. Salvatoris Smaluch- misjonarka ze Zgromadzenia Sióstr Józefitek pracująca w Curytybie /Brazylia/. Podczas spotkania przybliżyła nam realia swojej pracy. Opowiedziała o trudnej egzystencji najbiedniejszych Brazylijczyków- mieszkańców slumsów /faveli/, gdzie szerzy się przemoc, a brak środków do życia stanowi zjawisko powszechne. Siostra Salvatoris omówiła również sytuację Indian, których jedynym źródłem utrzymania jest wyrób ozdób z nasion i trawy. Mogliśmy podziwiać te piękne indiańskie rękodzieła. Poznaliśmy także brazylijską przyrodę z typowymi dla niej gatunkami fauny i flory.

Na zakończenie spotkania  przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas przekazali na potrzeby placówki misyjnej, w której pracuje s. Salvatoris dochód ze sprzedaży kartek bożonarodzeniowych.

 


Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2009/2010 Spotkanie z S. Salvatoris