Piotr Osada - laureatem olimpiady fizycznej

Piotr Osada - laureatem olimpiady fizycznej

Piotr Osada – uczeń Publicznego Gimnazjum w Uszwi został laureatem wojewódzkiego etapu olimpiady fizycznej. Wraz z kilkoma uczniami od ubiegłego roku szkolnego przygotowywał się do konkursu fizycznego pod czujnym okiem pani Ewy Cichostępskiej. Koledzy doszli do etapu rejonowego, a Piotr do etapu wojewódzkiego i tam odniósł sukces. Społeczność gimnazjum jest dumna z tego osiągnięcia, tym bardziej, że zarówno uczeń jak i opiekun w przygotowania do olimpiady włożyli mnóstwo pracy. Trzeba przyznać, że praca ta dawała im wiele satysfakcji. Piotr stwierdził, że początkowo brał udział w zajęciach dodatkowych z fizyki, aby uzupełnić wiadomości. Jednak rozwiązywanie zadań sprawiało mu coraz więcej radości, a kółko fizyczne coraz bardziej go wciągało. W rezultacie doszedł do etapu wojewódzkiego i został laureatem.

Pani Ewa Cichostępska zapytana o to, dlaczego przygotowuje uczniów do konkursu odparła, że wspomaga to rozwój uczniów. Fizyka rozwija wyobraźnię uczniów i poszerza ich horyzonty myślowe.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2009/2010 Piotr Osada - laureatem olimpiady fizycznej