Dzień Europy

{gallery}aktualnosci/2004_2005/dzien_europy/1{/gallery}

Dzień 9 maja to dzień Europy, był on uroczyście obchodzony w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię, która prowadzona była w dwóch językach: polskim i angielskim.
Zaprezentowanym państwem była Anglia. Na początku w skrócie usłyszeliśmy historię, kulturę i obyczaje tego kraju.
W języku angielskim przedstawiona została również scenka ze znanej sztuki W. Szekspira pt."Romeo i Julia" Następnie przeprowadzono wywiad z naszym kolegą Sebastianem Wąsem, który odwiedził ten kraj. Obejrzeliśmy mnóstwo zdjęć z tego pobytu.
Po wywiadzie para uczniów zatańczyła Rock and Roll'a do piosenki znanego angielskiego piosenkarza Bill'ego Haley'a.
Następnie chłopcy z klasy III a przedstawili zabawną scenkę znanego kabaretu ani "Mru-Mru" pt. "GOLF".
Później pani Dorota Mucha przeprowadziła finał konkursu "Wiedzy o Konstytucji dla Europy". Z każdej klasy wyłoniono po trzy osoby i zadań wiedzowych i po cztery osoby do zadań sportowych. Pierwsze miejsce zajęła klasa I b zyskując 22 pkt. drugie miejsce zajęła klasa III a, trzecie egzekwo klasy II a i III b

{gallery}aktualnosci/2004_2005/dzien_europy/2{/gallery}

zobacz więcej...