22.04.05 obchodziliśmy ,,Dzień Ziemi''.

Wszyscy uczniowie obejrzeli film ,, Makrokosmos. Podniebny taniec'', który opowiadał o migracji ptaków. Zachwycaliśmy się pięknymi zdjęciami przedstawiającymi ptaki w locie, odpoczywające, tokujące i karmiące potomstwo.
Następnie odbył się turniej ,, Jeden z dwunastu''. Po dwóch przedstawicieli klas walczyło o wejście do finału. Uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu przyrody i ekologii. Widownia żywo reagowała na odpowiedzi zawodników. Do finału przeszli chłopcy. Pierwsze miejsce zajął Kamil Pawełek, drugie Jarek Pawełek, a trzecie Darek Rozciecha. Gratulujemy uczestnikom wiedzy.
Wszyscy pogłębiliśmy wiedzę dotyczącą otaczającej nas natury, a przy tym świetnie się bawiliśmy.
Ostatni akcent obchodów ,,Dnia Ziemi'' to posadzenie w ogrodzie szkolnym iglaków.
Całość przygotował i przeprowadził pan Bogdan Toboła.

 

 

zobacz więcej...

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2004/2005 22.04.05 obchodziliśmy ,,Dzień Ziemi''.