Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
"Szlakiem klucza Uszewskiego"

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

"Szlakiem klucza Uszewskiego"

 


W ramach przygotowania obchodów jubileuszu 750 - lecia powstania Uszwi młodzież gimnazjum ma opracować metodą projektu historię i teraźniejszość naszej miejscowości. Jednym z zadań jest zebranie informacji na temat wsi należących dawniej do klucza uszewskiego. W tym celu uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawczyniami wybrali się na piesze wycieczki do wyznaczonych miejscowości: klasie III a przydzielono Porąbkę Uszewską, klasie III b Doły, klasie II a Żerków, klasie II b Łoniową, klasie I a Zawadę Uszewską a klasie I b Biesiadki.
Uczniowie zwiedzali kościoły, zabytki architektury świeckiej i sakralnej. Byli chętnie podejmowani przez szkoły i biblioteki znajdujące się w tych wsiach.
Gimnazjaliści zebrali mnóstwo informacji pochodzących z różnych źródeł: np. klasa I b przeprowadziła wywiad z artystką ludową panią Zofią Hebdą. Klasa II a zachwycona pięknem przyrody Żerkowa stworzyła zielnik, a uczniowie II b przeprowadzili wywiad z najstarszą mieszkanką Łoniowej. Bardzo dużo pracy miała klasa III a, ponieważ w Porąbce Uszewskiej znajduje się wiele zabytków. Należy tu wymienić Grotę NMP z Lourdes, która w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia.
Wszystkie materiały zebrane przez uczniów zostaną opracowane różnymi metodami. Wyniki tej pracy będzie można zobaczyć w trakcie prezentacji projektu "750 lecie Uszwi".

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2004/2005 "Szlakiem klucza Uszewskiego"