Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
750 - lecie Uszwi

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

750 - lecie Uszwi

W tym roku Uszew obchodziła okrągłą rocznice 750-lecia. Z tej okazji 3 lipca odbył się festyn poprzedzany uroczystą mszą św., W której brali udział zaproszeni goście, a także mieszkańcy wsi, przewodniczył ją ks. Bp Stanisław Budzik. Po mszy wszyscy zebrali się przed szkołą, gdzie miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, a następnie odbył się festyn. Na początku wójt gminy Wojciech Rzepa przywitał wszystkich zgromadzonych, a później razem z panią sołtys Józefą Bukowicz wręczył nagrody. Po rozdaniu nagród, młodzież z gimnazjum oraz dzieci ze szkoły podstawowej przedstawiały różne sceny z przeszłości. Nie zabrakło również śpiewu ani tańców. Niespodzianką na festynie była Eleni, która świetnie zabawiała publiczność. Zabawa trwała do później nocy.
    Powtórka programu odbyła się na sali gimnastycznej dn. 25.10.2005 roku. Połączona była ze ślubowaniem klas pierwszych szkoły podstawowej jak i gimnazjum oraz świętem szkoły. Na tą uroczystość również byli zaproszeni specjalni goście m.in. wójt gminy a także dyrektor ZOSIP-u pani Cabała.
    Najpierw dzieci ze szkoły podstawowej przedstawiły legendę, która dotyczyła powstania Uszwi. Później zgodnie z czytaną przez prowadzących historię odgrywane były różne scenki. Nie zabrakło przy tym śmiechu, dobrej zabawy. Zaprezentować się młodzież mogła również recytując własnych wierszy dotyczących naszej miejscowości. W trakcie przedstawień odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum pod okiem króla i królowej. Pierwszaki musieli pokazać, że zasługują na taki stopień ucznia.
    Na samym końcu głos zabrał wójt, dziękując serdecznie za zaproszenie.