Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Uczniowie publicznego gimnazjum w Uszwi zebrali się dnia 18.10.05, by przyjąć do grona uczniów PG w Uszwi zacne kociaki. Przebywali oni już w szkole 48 dni i wreszcie nadszedł dla nich ten wymarzony dzień, w którym zostali przyjęci do grona uczniów PG w Uszwi. Ale zanim to nastąpiło musieli zaliczyć kilka konkurencji. Każda z nich była punktowana przez jury w składzie: p. Knyszyk, p. D. Mucha i p. B. Kondziołka. Zwycięska klasa otrzymała.........................rolki. Nagroda sponsorowana przez Samorząd Uczniowski.


Konkurencja 1.
W konkurencji wystąpili uczniowie z klasy Ia : Bober Patrycja, Kaczmarczyk Zuzanna, Kalisz Anna. Z klasy Ib: Boczarska Estera, Monika Zydroń, Bukowicz Aleksandra. Ich zadaniem było napisanie reklamy suchej karmy dla kotów. Czas przeznaczony na to zadanie- 3 min.

Konkurencja 2
Zadanie wykonywali uczniowie: Kowalczyk Marta z Ia i Ciura Ewelina z Ib. Konkurencja polegała na zaśpiewaniu niepoetyckiego tekstu. Śpiewały osobno, a jury oceniało ich wysiłki.

Konkurencja 3.
W tej konkurencji wystąpiły następujące osoby: Krzan Krzysztof z Ia i Chudoba Maciej a Ib. Uszeń klasy Ia miał za zadanie znaleźć daty urodzenia Williama Szekspira, a uczeń Ib Wisławy Szymborskiej.

Konkurencja 4.
W następnej konkurencji uczeń miał za zadanie jak najdłużej zamiałczeć. Z klasy Ia wytypowaną osobą była Musiał Natalię, a z kl. Ib Weronikę Górkę.

Konkurencja 5.
    Do następnego zadania zostali zaproszeni uczniowie: kl. Ia Pabian Sławomir, Pabian Sylwester, Porwisz Marcin, Pytel Izabela, a z kl. Ib Gusto Bartłomiej, Imioło Aleksandra, Kurzydło Ewelina, Młyńska Zofia. Każde z nich dostało po jednym pytaniu, za które można zdobyć po jednym punkcie.

- Jak nazywa się nauczyciel biologii? Toboła - Ile drzwi wejściowych jest w szkole? 2 - Ile schodów jest na 1 piętrze? 22 - Ile łazieniek jest w szkole? (osobno męskie i damskie) 7 - Na którym piętrze znajduje się pracownia historyczna? 2 - Jaki numer ma pracownia fizyki? 4 - Ilu jest uczniów w obu klasach pierwszych? 35 - Jak się nazywa pani sekretarka? Jaroszek

Konkurencja 6.
W tej konkurencji wzięły udział: z kl. Ia Pytel Patrycja, i z kl. Ib Mucha Aleksandra. Dziewczyny miały za zadanie wypić mleko z miski. Wygrała ta osoba, która jako pierwsza wypiła mleko.

Konkurencja 7.
Do tej konkurencji zaproszone zostały całe pierwsze klasy wraz z wychowawcami. Klasy miały śpiewać piosenkę "Wlazł kotek na płotek". Dyrygował wychowawca. Zadanie oceniało jury.

Konkurencja 8.
Zadaniem dla całych klas było zaprojektowanie stroju dla wychowawcy na dyskotekę, która miała się odbyć się po otrzęsinach. Wychowawcy musieli się wszystkim ładnie zaprezentować.

Konkurencja 9.
Tor przeszkód. Na początku kociaki musiały przejść pod ławką, potem wykonać przewrót w przód na materacu, przebiegnąć po ławeczce, później usiąść na tronie, na którym odbędzie się pasowanie na ucznia. Kot musiał zamiauczeć.

Wyniki.
Po zakończonych konkurencjach zostały podliczone punkty i wyłoniono zwycięską klasę. Wygrała klasa Ia, która według obietnicy otrzymała obiecane rolki !!!

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2005/2006 OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH