Projekt edukacyjny z wiedzy o społeczeństwie

Zgodnie z wymogami ministerstwa edukacji uczniowie gimnazjum w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie pracują metodą projektu.

Uczniowie klasy IIa opracowali następujące tematy: Fundusze europejskie w naszej gminie, Wybory i wyborcy oraz Systemy ustrojowe. Młodzież przygotowała wykresy, prezentacje multimedialne, plakaty, przeprowadziła wywiady z panią dyrektor naszej szkoły, wójtem gminy Gnojnik panem Sławomirem Paterkiem oraz posłem PiS panem Edwardem Czesakiem. Ponadto przeprowadzono w klasie wybory, przedstawiono scenki, a także quiz z nagrodami. Za różnorodność form i bogactwo materiałów członkowie dwóch grup zostali nagrodzeni ocenami celującymi.

Uczniowie klasy IIb opracowali temat: Subkultury, a konkretnie przygotowali materiały dotyczące rastafarian, graficiarzy i hippisów. Młodzież przygotowała dekoracje, przedstawiła scenki, zaprezentowała muzykę i styl ubierania charakterystyczne dla poszczególnych subkultur.

Praca metodą projektu pozwoliła uczniom na rozwijanie wielu umiejętności kluczowych, samodzielne zdobywanie i pogłębianie wiedzy oraz prezentowanie jej innym.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2012/2013 Projekt edukacyjny z wiedzy o społeczeństwie