Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Parlamencie

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Parlamencie

14 stycznia 2014 roku w naszym Gimnazjum odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Parlamencie pod patronatem Posła na Sejm Edwarda Czesaka. Przebiegał on dwuetapowo.

W etapie szkolnym, który odbył się w grudniu, wzięło udział 38 uczniów z sześciu gimnazjów powiatu brzeskiego. Test obejmował wiadomości z zakresu podstawy programowej wiedzy o społeczeństwie w gimnazjum. Wszyscy uczestnicy eliminacji szkolnych otrzymali z rąk Pana Posła pamiątkowe dyplomy oraz gadżety z logo Sejmu, a nauczyciele podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.

W II etapie – finałowym – uczestniczyło 25 uczniów. Gośćmi honorowymi byli: Pan Poseł Edward Czesak oraz Wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek. W komisji zasiadali nauczyciele z gimnazjów biorących udział w finale konkursu. Pytania konkursowe dotyczyły informacji zawartych na stronach internetowych Sejmu i Senatu oraz pojęć ze Słownika Wiedzy o Sejmie. Uczniowie dobrze poradzili sobie z testem. Konkurs wygrał uczeń PG w Uszwi Patryk Bober. Drugie miejsce zajęły ex-aequo Daria Wąs z PG w Gnojniku i Katarzyna Toboła z PG w Uszwi. Trzecie miejsce zajął Konrad Czchowski - uczeń PG w Uszwi. Laureatami zostało 13 uczestników, którzy w nagrodę pojadą na wycieczkę do Warszawy. W Sejmie będzie nas gościł Pan Poseł Edward Czesak. Tam też zostaną wręczone dyplomy i nagrody dla finalistów.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Uczniowie po napisaniu testu zwiedzili naszą szkołę, a potem wzięli udział w zabawnym turnieju.

Koordynatorem Powiatowego Konkursu Wiedzy o Parlamencie jest nauczycielka PG w Uszwi Dorota Mucha.


Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2013/2014 Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Parlamencie