Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Z wizytą w Parlamencie

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Z wizytą w Parlamencie

W środę 22 stycznia 2014r. 13 laureatów Powiatowego Konkursu Wiedzy o Parlamencie pojechało na wycieczkę do Warszawy ufundowaną przez Posła na Sejm RP Pana Edwarda Czesaka, który objął patronat nad naszym konkursem. Opiekę nad uczniami pełnili nauczyciele: Dorota Mucha z PG w Uszwi, Małgorzata Wawryka z PG w Gnojniku, Zofia Cholewińska z PG w Wojakowej, Krzysztof Żurek z PG w Zaborowie oraz Paweł Sacha z PG w Tymowej.

Z Uszwi wyjechaliśmy o godzinie 4.00. Po 10.00 przyjechaliśmy do Parlamentu, gdzie przyjął nas Pan Poseł. Najpierw przyglądaliśmy się obradom Sejmu. Następnie wysłuchaliśmy wykładu n/t historii polskiego Parlamentu i budynków sejmowych. Potem Pan Edward Czesak wręczył laureatom dyplomy i nagrody oraz oprowadził nas po gmachu Parlamentu.

Wielką niespodzianką było dla nas spotkanie z Panem Marszałkiem Markiem Kuchcińskim, który - podobnie jak Pan Poseł – przyjął nas niezwykle serdecznie. Pan Marszałek, słysząc o wysokim poziomie konkursu, pogratulował uczniom sukcesu i stwierdził, że chętnie odwiedzi Uszew. Na zakończenie spotkania każdemu laureatowi uścisnął dłoń i wręczył upominki oraz pyszne słodycze.

Odwiedziliśmy też Kaplicę Sejmową, gdzie każdy mógł się pomodlić w skupieniu.

Na zakończenie naszej wizyty w Parlamencie Pan Poseł zaprosił nas do stołówki sejmowej na pyszny obiad.

Wizyta w Sejmie była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, tym bardziej, że mogliśmy zobaczyć miejsca, do których nie docierają inne wycieczki. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni Panu Posłowi Edwardowi Czesakowi.

Po opuszczeniu sejmowych murów wybraliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Potem przeszliśmy pod Belweder, a następnie traktem Królewskim na plac Zamkowy i Rynek. Po drodze oglądaliśmy pomniki Mikołaja Kopernika, Adama Mickiewicza i prymasa Stefana Wyszyńskiego. Przy grających ławeczkach słuchaliśmy muzyki Chopina. Obejrzeliśmy Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Sporą atrakcją był widok podświetlonego Stadionu Narodowego. Podziwialiśmy też piękne, świąteczne dekoracje stolicy. Na koniec poszliśmy pod Pałac Kultury i Nauki oraz na posiłek do Mc Donalda w galerii Złote Tarasy.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń i po prostu zachwyceni wycieczką o północy wróciliśmy do Uszwi.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2013/2014 Z wizytą w Parlamencie