Konkurs-Gimnazjalny Poliglota

Dnia 25.02.2014r. trzy uczennice naszej szkoły brały udział w finale konkursu językowego Gimnazjalny Poliglota zorganizowanego przez Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych nr 2 w Oświęcimiu. Test finałowy składał się z 8 zadań sprawdzających 4 podstawowe umiejętności: odbiór tekstu słuchanego, odbiór tekstu czytanego, znajomość struktur gramatycznych oraz umiejętność skonstruowania wypowiedzi pisemnej w j.angielskim i w j.niemieckim. W etapie szkolnym, który odbył się 10 grudnia, wzięło udział prawie 700 uczniów, a w finale 150 uczniów z gimnazjów z kilku województw: m.in. małopolskiego i śląskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty p. Aleksander Palczewski, Marszałek Województwa Małopolskiego p. Marek Sowa oraz Starosta Oświęcimski p. Józef Krawczyk. Czekamy z niecierpliwością na wyniki i liczymy na wysokie miejsca. 

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2013/2014 Konkurs-Gimnazjalny Poliglota