Rocznica zbrodni katyńskiej

13 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca  75. rocznicę zbrodni katyńskiej. Uczniowie klasy I przedstawili montaż słowno-muzyczny, oddając hołd wszystkim Polakom zamordowanym strzałem w tył głowy w Katyniu, Miednoje i Charkowie.  Nie zapomnieli również o 96 ofiarach katastrofy samolotu rządowego w Smoleńsku w 2010 r., którzy chcieli uczcić pamięć zamordowanych, a sami zginęli. Uroczystość była dobrą okazją do przybliżenia gimnazjalistom sytuacji polskich jeńców w obozach radzieckich oraz uświadomienia im znaczenia wartości, jakimi są pokój i wolność.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2014/2015 Rocznica zbrodni katyńskiej