Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Akcje profrekwencyjne przed wyborami prezydenckimi

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Akcje profrekwencyjne przed wyborami prezydenckimi

W ramach projektu Młodzi głosują przygotowanego we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej uczniowie klasy II przygotowali i przeprowadzili dwie akcje profrekwencyjne skierowane do rodziców i do społeczności lokalnej.

W czwartek 7 maja przed zebraniem z rodzicami młodzież przygotowała plakaty z hasłami zachęcającymi do udziału w wyborach prezydenckich oraz rozdawała ulotki i komiksy informujące kiedy, gdzie i w jaki sposób można głosować.

W piątek 8 maja uczniowie przeszli przez Uszew z transparentami nakłaniającymi do głosowania. Przechodniom rozdawali ulotki. W sklepie „Groszek” zostawili komiksy, które kupujący dostawali przy kasie. W trakcie przemarszu młodzież mówiła dlaczego warto głosować i jakie są uprawnienia prezydenta.

Cały projekt Młodzi głosują był neutralny politycznie. Nie wskazywaliśmy na kogo głosować, tylko zachęcaliśmy do udziału w wyborach, aby korzystać z demokracji i wolnych wyborów, o które walczyli nasi przodkowie. Była to lekcja patriotyzmu zarówno dla uczniów jak i dla mieszkańców Uszwi.

 

 

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2014/2015 Akcje profrekwencyjne przed wyborami prezydenckimi