Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Gra terenowa Z dziejów Uszwi

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Gra terenowa Z dziejów Uszwi

3 czerwca w Gimnazjum w Uszwi została przeprowadzona gra terenowa

Z dziejów Uszwi, w której wzięli udział uczniowie gimnazjum, przedstawiciele rodziców i społeczności lokalnej. Naszymi Gośćmi byli: wójt gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek, sołtys Uszwi Pan Stanisław Cebula, dyrektor Przedszkola w Uszwi Pani Janina Kolarz, Pani Lucyna Wnęk oraz rodzice – Panie: Agnieszka Bober, Dorota Kowalczyk, Iwona Jaroszek, Urszula Opoka, Aneta Rams oraz Aneta Pawełek. W zmaganiach wzięła też udział nasza dyrekcja Pani Barbara Kondziołka.

Cele gry Z dziejów Uszwi to przede wszystkim integracja społeczności lokalnej, rozwijanie: umiejętności współpracy, koleżeństwa, wytrwałości, logicznego, a zarazem twórczego myślenia, sprawności fizycznej, kształtowanie nawyku spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwiedzanie Uszwi oraz utrwalenie wiedzy o dziejach naszej miejscowości.

Fabuła gry została oparta o historię Uszwi oraz czasy współczesne. Uczestnicy zostali podzieleni na 5 drużyn. Każda ekipa otrzymała kartę gry i po kolei musiała zaliczać zadania u agentów rozsianych w różnych punktach wsi. Po wykonaniu zadania drużyny otrzymywały koperty ze wskazówkami, jak dojść do kolejnego punktu, ponieważ były różne trasy. Uczestnicy mieli możliwość podszkolić język angielski, gdyż wskazówki były napisane właśnie w tym języku. Było 11 poleceń. Wszystkie związane były z Uszwią. Grający malowali herb, układali wiersze, rozwiązywali krzyżówki, dopasowywali zdjęcia do nazw terenowych, układali puzzle, tłumaczyli gwarę, lepili kukiełki, układali komiks, wysłuchali wykładu o OSP, a na koniec wzięli udział w sztafecie z piłeczkami. Efekty pracy poszczególnych drużyn zostaną umieszczone na gazetce szkolnej.

Uczennice klasy III przygotowały 2 scenki o porwaniu Jadwigi, którymi rozpoczęły i zakończyły zmagania uczestników gry. Dziewczynkom pomagała Pani Alicja Ciura.

Drużyny świetnie poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami. Po podsumowaniu gry wszyscy usiedli w altance przy grillowanej kiełbasce ufundowanej przez Radę Rodziców.

Organizatorami gry byli Dorota Mucha oraz uczennice: Roksana Pawełek, Klaudia Warkocz i Kornelia Warkocz. W przeprowadzenie gry zaangażowali się wszyscy nauczyciele i pracownicy gimnazjum, a także mieszkańcy Uszwi. Nasz absolwent Wojciech Kukla ze swadą opowiadał o funkcjonowaniu OSP w Uszwi, a Panie: Zofia Babraj, Helena Gałęziowska, Zofia Kieca, Danuta Rojek i Grażyna Warkocz oraz Państwo Mikulscy gościli uczestników w swoich ogrodach. Pomoc okazała nam również Pani Monika Kornaś, która gościła drużyny w bibliotece.

Uczestnikom, agentom, opiekunom i osobom, które nas wsparły serdecznie dziękujemy. Wszyscy świetnie się bawili, więc mamy nadzieję, że na długo pozostaną miłe wspomnienia.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2014/2015 Gra terenowa Z dziejów Uszwi