Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Festyn Czas na zdrowie

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Festyn Czas na zdrowie

14 czerwca na podwórku szkolnym odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez szkołę podstawową i gimnazjum w Uszwi. Główne cele imprezy to: aktywizacja i integracja środowiska lokalnego, kształtowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych, promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym oraz promocja obu szkół. W festynie udział wzięli uczniowie, rodzice, mieszkańcy oraz zaproszeni goście: wójt Gnojnika Sławomir Paterek, przewodniczący Rady Gminy Janusz Zych, sołtys Uszwi Stanisław Cebula, proboszcz parafii Uszew ks. Prałat Jan Kudłacz, dyrektor przedszkola Janina Kolarz oraz opiekun świetlicy wiejskiej Lucyna Wnęk. Gospodarzami imprezy były dyrektorki szkół Bogumiła Jagielska i Barbara Kondziołka. Jak zwykle ogromnym zaangażowaniem wykazały się mamy z Rady Rodziców obu szkół.

W trakcie spotkania uczniowie prezentowali swoje talenty taneczne, wokalne, aktorskie, poetyckie, plastyczne, kulinarne i organizacyjne. Dodatkowymi atrakcjami były warsztaty kulinarne, w trakcie których uczennice gimnazjum przygotowywały koktajle i szaszłyki owocowe, zdrowe kanapki i przekąski. Były też zabawy i quizy z nagrodami. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku przygotowała materiały informacyjne dotyczące zdrowia. Poza tym można było zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru, a osoby palące poziom nikotyny w organizmie. Było też stoisko z produktami regionalnymi, gdzie można było spróbować tradycyjnych kukiełek, smalcu i ogórków małosolnych. Najmłodszym firma Wiking oferowała malowanie twarzy, szalone fryzury, bańki mydlane i figurki z baloników. Dużą atrakcję przygotowała też OSP w Uszwi – najpierw strażacy pokazali, jak należy udzielać pierwszej pomocy przy wypadku samochodowym, potem można było oglądać wóz strażacki w środku.

Festyn prowadziły nauczycielki z obu szkół: Anna Cichostępska i Dorota Mucha.

 

 

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2014/2015 Festyn Czas na zdrowie