Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Apel pamięci

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Apel pamięci

21 września społeczność naszej szkoły już po raz szósty wzięła udział w Apelu pamięci, który miał miejsce w lesie Grabaliny przy tablicy upamiętniającej rozstrzelanie przez hitlerowców żydowskiej rodziny Goldbergerów i pomagającego im mieszkańca Uszwi Wojciecha Kotwisa.  Na montaż słowno-muzyczny złożyły się wiersze i piosenki o tematyce wojennej, które w scenerii lasu brzmiały szczególnie wymownie. Odbył się także apel poległych.  Pamięć ofiar II wojny światowej uczciliśmy chwilą ciszy.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Barbara Kondziołka wręczyła nagrody ufundowane przez wnuczkę Wojciecha Kotwisa - p. Irenę Leszczyńską. Otrzymały je uczennice kl. III Marlena Burek i Klaudia Rams za opiekę nad grobem W. Kotwisa, na którym w dniu apelu złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.