Projekt Edukacyjny

Zgodnie z rozporządzeniem MEN uczniowie klas drugich pod opieką wychowawców pani Doroty Muchy i pani Marty Szczepańskiej przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego. Najpierw wybraliśmy problem: jak zareklamować naszą wieś? Na zebraniu z rodzicami poinformowaliśmy  o proponowanych działaniach. Potem metodą burzy mózgów zaplanowaliśmy zadania oraz wybraliśmy dla naszego projektu tytuł: „Uszew – miejsce sercu bliskie”. Na lekcjach wychowawczych podzieliliśmy klasy na zespoły. Każdy z nich miał do wykonania konkretne zadanie. Przez kolejne dni uczniowie przygotowywali:

scenkę o powstaniu naszej wsi,

prezentacje multimedialne o historii, tradycjach oraz dniu dzisiejszym Uszwi,

wiersze opiewające naszą miejscowość,

makietę Uszwi,

wystawy: fotografie zabytków oraz projekty pocztówek,

Poza tym każdy uczeń przeprowadzał wśród mieszkańców Uszwi badania demograficzne. Wszystkie ankiety podliczono, a widzom przedstawiono efekt końcowy w postaci diagramów i wykresów. Trzeba przyznać, że wszyscy uczniowie angażowali się w realizację projektu. Systematycznie wykonywali przydzielone zadania i pomagali sobie wzajemnie.

Dopełnieniem realizacji projektu była jego prezentacja. Najpierw wyniki naszej pracy zaprezentowaliśmy pozostałym uczniom szkoły, a dzień później – 16 maja przedstawiliśmy rodzicom. Na obu prezentacjach widzowie degustowali tradycyjny uszewski wypiek: kukiełki.

{gallery}aktualnosci/2011_2012/projekt{/gallery}