Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka

4 maja gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną "Rekonstrukto", która zaprezentowała uczniom widowisko historyczne pt. "Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka". W programie pokazano między innymi tradycyjny strój Sarmaty, uzbrojenie, bogatą kolekcję broni i metody walki (pojedynki na szable, rapiery, hakownice). Niektórzy z uczniów mieli możliwość skorzystania z lekcji szermierki. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem widzów.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2011/2012 Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka