Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Wycieczka kl. II do Krakowa

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Wycieczka kl. II do Krakowa

13 września kl. II wzięła udział w wycieczce do Krakowa. Głównym punktem programu  było zwiedzanie muzeum  znajdującego się w budynku dawnej Fabryki Schindlera. Uczniowie poznali realia Krakowa z czasów II wojny światowej. Ekspozycje w ciekawy sposób ukazywały etapy hitlerowskiej okupacji miasta na tle losów  jego mieszkańców. Dokumenty, fotografie, nagrania i instalacje przenosiły zwiedzających w wojenną rzeczywistość. Uczniowie poznali  także historię właściciela fabryki Oskara Schindlera, który ocalił ponad 1000 Żydów.

Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Wycieczka kl. II do Krakowa