Opis projektu

Projekt Publicznego Gimnazjum w Uszwi nosi nazwę "Małymi krokami w wielki świat".
Chodzi tu zarówno o poznawanie regionów, w których zdecydowana większość uczniów do tej pory nie była /organizacja wycieczek w miejsca szczególne bliskie każdemu Polakowi: Gniezno, Gdańsk, Warszawa/, jak również o świat kultury, do którego ze względu na odległość i trudną sytuację finansową rodziców dostęp naszej młodzieży jest bardzo ograniczony /organizacja wyjazdów do teatru połączonych ze spotkaniami z aktorami, przygotowanie i udział uczniów w konkursach i warsztatach organizowanych przez instytucje naukowe, przygotowywanie i udział w imprezach lokalnych/.

Projekt jest realizowany od 01.04.2007r do 29.02.2008r.

W ramach wyrównywania szans edukacyjnych i zmniejszania dysproporcji między środowiskiem wiejskim a miejskim zostaną podjęte zadania mające na celu:
  • kompensację braków w wiadomościach i umiejętnościach uczniów,
  • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży,
  • poznawanie świata poprzez sztukę,
  • poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin,
  • rozwijanie posiadanych sprawności językowych,
  • doskonalenie umiejętności posługiwania się technikami komputerowymi,
  • wyzwalanie kreatywności i wiary we własne możliwości,
  • kształtowanie umiejętności współdziałania, planowania i odpowiedzialności za powierzone zadania i pracę zespołu,
  • podnoszenie świadomości obywatelskiej,
  • poznanie środowiska kulturalnego, społecznego i przyrodniczego ojczyzny,
  • integrację ze środowiskiem lokalnym,
  • aktywizację lokalnych ośrodków edukacyjnych,
  • rozwijanie asertywności i umiejętności autoprezentacji,
  • przygotowanie do dorosłego, odpowiedzialnego życia zawodowego i społecznego, co jest zgodne z celami horyzontalnymi EFS.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum EFS Opis projektu