W maju rozpoczęły działalność zajęcia pozalekcyjne:
  • Zajęcia wyrównawcze z matematyki - zrealizowano 10 godzin zajęć, na których uczniowie klas III mający problemy z matematyką ćwiczyli działania w zbiorze liczb rzeczywistych, rozwiązywali proste zadania tekstowe, odczytywali dane statystyczne z tabel i diagramów.
  • Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego - zrealizowano 10 godzin zajęć, w czasie których uczniowie klas III ćwiczyli redagowanie form wypowiedzi pisemnych, czytanie ze zrozumieniem i w praktyce wykorzystywali wiadomości z gramatyki.
  • Zajęcia wyrównawcze z informatyki - zrealizowano 2 godzin zajęć, na których uczniowie klas II ćwiczyli opanowanie podstaw posługiwania się komputerem.
  • Kółko Informatyczne - zrealizowano 5 godzin zajęć lekcyjnych, na których uczniowie klas III doskonalili umiejętności posługiwania się technologiami komputerowymi i korzystania z internetu jako źródła informacji.
  • Warsztaty teatralne-zrealizowano 5 godzin, na których uczniowie klas II zdobywali umiejętności operowania żywym słowem i dokonali inscenizacji fragmentów mitologii.

Uroczystość patriotyczno-religijna z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

3 maja wspólnie z Publiczną Szkołą Podstawową w Uszwi i Parafią pod wezwaniem św. Floriana w Uszwi obchodzono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem tej imprezy było pogłębianie postaw patriotycznych uczniów.

Dzień Książki:

31 maja wspólnie z Publiczną Szkołą Podstawową w Uszwi i Biblioteką Wiejską w Uszwi obchodzono Dzień Ksziążki. Celem tej imprezy było kształtowanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Nauczyciele, uczniowie z naszego gimnazjum oraz pani z Biblioteki Wiejskiej czytali baśnie i bajki uczniom klas młodszych, co podobało się maluchom.

{gallery}2007_2008/efs/maj{/gallery}