Z wizytą w Krakowie

18 października uczniowie klas pierwszych pod opieką pań: Ewy Cichostępskiej i Doroty Muchy pojechali do teatru "Groteska" w Krakowie na spektakl "przygody Odyseusza".

Młodzież z uwaga śledziła zmaganie Odysa z przeciwnościami losu i porównywała inscenizację do tekstu Jana Parandowskiego. Potem poszliśmy do Pałacu Sztuki, gdzie obejrzeliśmy wystawę fotografii tematycznie związanej z działalnością solidarności oraz wystawę malarstwa Łemków. Odwiedziliśmy też Katedrę Mariacką, gdzie podziwialiśmy m.in. ołtarz Wita Stwosza. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Najpierw obejrzeliśmy pojazdu z[połowy XX w. Chłopcy zachwycali się omnibusem, motocyklami i pierwszymi polskimi samochodami. Potem - bawiąc się - poznawaliśmy podstawowe zasady fizyki. Uczniom najbardziej spodobały się różne rodzaje dźwigni. W drodze powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami.
    Po trzech tygodniach Kraków odwiedzili uczniowie klas drugich i trzecich. Tym razem opiekę sprawowały panie D. Mucha i E. Cichostępska oraz pan Piotr Rzepa. Głównym celem wycieczki była wizyta w teatrze "Groteska". Uczniowie obejrzeli spektakl "Balladyna". Szewska młodzież często odwiedza teatr, aktorzy chwalą uczniów za kulturalne zachowanie. Nic więc dziwnego, że odtwórcy ról dramatu Juliusza Słowackiego chętnie pozowali z nami do zdjęcia.

{gallery}2007_2008/efs/wizyta_krakow{/gallery}

Odwiedziliśmy również Colegium Maius. Najpierw uczniowie pod kierunkiem opiekunów wycieczki, jak i pracowników UJ, zwiedzali interaktywną wystawę "świat zmysłów". Poprzez samodzielne doświadczenia utrwalono wiadomości z różnych działów fizyki. Potem zwiedziliśmy wystawę "Kolegia średniowiecznej Europy". Zachwycały nas piękne kafle, astrolaboria, makiety średniowiecznych uniwersytetów w Krakowie czy Pradze oraz książka pięknie pisania i ozdabiana ręcznie. Tradycyjnie poszliśmy również do Pałacu Sztuki. Obejrzeliśmy wystawy: "Przed wyborami na Białorusi" oraz malarstwa współczesnego. Pełni wrażeń wróciliśmy do Uszwi.
Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum EFS Z wizytą w Krakowie