Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Zamordowanym w Katyniu

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Zamordowanym w Katyniu

Kierując się słowami Jana Pawła II:

        „Nie oderwiemy się od przeszłości”. Nie pozwolimy jej sobie wyrwać z duszy” w czasie akademii oddaliśmy hołd żołnierzom – ofiarom Katynia. Żołnierzom, którzy polegli nie w boju, lecz zostali zamordowani aktem skrytobójczym, strzałem w tył głowy. Żołnierzom, którzy oddali życie za wolną Rzeczpospolitą i zostali pochowani w zbiorowych mogiłach w Katyńskim lesie. Nie ma w Europie drugiej takiej mogiły.

Uczniowie klasy I recytowali wiersze, a także fragmenty pamiętników oficerów przebywających w obozach w Katyniu, Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie.

Podniosły nastrój dopełniła muzyka Händla oraz utwór „ Czerwone maki na Monte Casino” zagrany przez Natalię Sachę na skrzypcach.

 

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2008/2009 Zamordowanym w Katyniu